Warning: opendir(soubory/test-slide): failed to open dir: No such file or directory in /www/doc/www.mkfm.cz/www/cyklocestovani/panely/m_reklama/amod.php on line 24
 

Mallorca je rájem turistů, celebrit i cyklistůŠpanělský ostrov Mallorca se právem pyšní tím, že je vůbec nejnavštěvovanější středomořskou destinací. Tzv. "baťůžkáře"  lákají krásné pláže, azurové moře, ale i nádherná architektura, spousta památek a především úžasná příroda. A není žádným tajemstvím, že sem každoročně míří více než sto tisíc cyklistů!

Narozdíl od jiných – horkem vyprahlých – destinací je zdejší krajina doslova zelená, porostlá borovicemi, olivovníky, datlovníky a dalšími rostlinami. Není divu, že se Mallorca stala velmi oblíbeným dovolenkovým místem pro mnoho světových celebrit. Za odpočinkem už sem přijeli například Gwyneth Paltrow, Jennifer Aniston, Pierce Brosnan a Harrison Ford. Mimochodem – každým rokem zavítá na největší ostrov Baleárského souostroví asi 10 miliónů turistů.

A jak je to s jízdou na kole? Zatímco v letovisku El Arenal jezdí poměrně dost aut a cyklistiku si zde tolik neužijete, na jihovýchodní části pobřeží se budete cítit jako v ráji. Když vyrazíte z letoviska Sa Coma, po pár stech metrech se ocitnete v krásné přírodě. Na silnicích proplétajících se mezi malými farmami se stády cinkajících ovcí je božský klid. Vzduch je provoněný heřmánkem a rozmarýnem, který tu dorůstá metrové výšky. A téměř všude narazíte na mandlovníky, takže hladu na cestách se obávat nemusíte. Hlavu můžete složit v místních kempech ve stanech a nebo v malebnných hotýlcích. 


Nejlepšími místy, které můžete zvolit pro cyklistickou dovolenou na Mallorce, jsou Playa de Muro nebo Alcudia. Máte možnost jet dvacet kilometrů po naprosté rovině podél moře nebo třeba rovinatou stovku ve vnitrozemí. Do hor je to rovněž kousek. A kopce Randa, Sant Salvador nebo Santa Magdalena jsou poutní místa s kostely či kláštery a nádhernými výhledy na celý ostrov.

Jedna jízda s cykloprůvodcem vyjde na 10 eur. Vyhnete se tak hlavním tahům a pojedete po klidných silničkách, které byste sami těžko hledali. Navíc jízda ve skupině je mnohem zábavnější. Budete-li chtít jezdit sami, dejte přednost cestám značeným dřevěnými cedulemi Ecovies. Hlavní cyklistická sezona je tady od začátku března do konce května, anebo pak v říjnu. Týdenní zapůjčení kola vyjde na 80 až 120 eur.


A co je ještě dobré vědět o Mallorce? Hlavní město Palma de Mallorca se nachází na jižní straně ostrova v zálivu Bahía de Palma. Dominuje mu velkolepá gotická katedrála La Seu, jejíž výstavba započala už ve 13. století. Není to ale zdaleka jediný architektonický poklad, který byste při prohlídce města neměli minout; doporučujeme také palác Almudaina, arabské lázně Banys Arabs nebo hrad Castell de Bellver. Pokud rádi nakupujete, přijdete si na své. V historickém centru narazíte na stovky obchodů, malé krámky se suvenýry, módní řetězce i butiky s luxusním zbožím. Nevynechejte ani typické trhy s čerstvými rybami, ovocem a zeleninou.


Určitě stojí za to udělat si výlet do severovýchodní časti ostrova, kde se rozkládá pohoří Serra de Tramuntana. Nejvyhledávanějším cílem v této oblasti je poloostrov Formentor, stejnojmenný mys a pláž. Pohled z vysokých útesů tyčících se nad tmavě modrou mořskou hladinou vás jistě zcela uchvátí. K nádherné písečné pláži zasazené do úžasné přírodní krajiny se dostanete snadno pěšky i na kole, ovšem pozor – v sezóně tu určitě nebudete sami. Pokud se budete dobře dívat, zahlédnete odsud menší hotel, který sice vypadá nenápadně, ale hostil už několik slavných hostů. Patřili mezi ně Audrey Hepburn, Winston Churchill, Charlie Chaplin a monacká kněžna Grace Kelly.


Dalším tipem pro vás je návštěva městečka Valldemosa. Místní klášter je proslaven tím, že zde několik měsíců pobýval hudební skladatel Frédéric Chopin se svou přítelkyní spisovatelkou George Sand. Dodnes se v přilehlém paláci krále Sancha pravidelně konají klavírní koncerty a jednou ročně i velký kulturní festival. Dětem se bude určitě líbit výlet do Dračí jeskyně. Můžete tu obdivovat tisíce krápníků všech možných tvarů a velikostí i jedno z největších podzemních jezer na světě.
 
 
zpět nahoru domů tisk


Facebook Cyklocestování

Připojte se ke skupině Cyklocestování na facebooku.
Naše skupina má již více než 12 100 příznivců.

Kalendář promítání 
Renáty a Martina


Newsletter

Chcete-li dostávat na Váš email zajímavé novinky, informace a tipy o akcích.

Váš e-mail:

Cyklocestovatelská seznamka

Hledáte nějakou parťačku nebo parťáka na cyklocesty?

Plánujete zajímavou cyklocestu a nechcete ji absolvovat sami? 

Od toho je tady naše cyklocestovatelská seznamka.


Doporučujeme


Reklama

Zde může být Vaše reklama. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na našem telefonu 604 618 400

 

 
Všechna práva vyhrazena / © 2007-2018 Martin Stiller / realizace nextWEB / admin