To, co pro horolezce znamená Mount Everest, je pro cyklisty Khardung La. Pustý průsmyk v odlehlých a drsných horách Indického Himálaje. Silnice vedoucí na 5602 m vysoké sedlo byla pro turisty zpřístupněna teprve v nedávných letech. Blízkost Tibetu na severu a horká hranice s Pákistánem na západě řadí tuto nádhernou oblast k nejproblematičtějším v celé Indii, o čemž svědčí všude přítomní po zuby ozbrojení vojáci. Nicméně pokoření Khardung la, oficiálně nejvýše položené silnice na světě, je dnes už pouze otázkou vůle a fyzické a psychické odolnosti.
Film z cyklistického přejezdu nejvýše položené silnice na světě ve výšce 5602 m n.m. na severu Indie.
Po filmu promítnutí několika nejzajímavějších obrázků z výpravy doplněných „živým“ komentářem.
Josef Honz Nadšený cyklocestovatel, známý především mezi brněnskými cyklisty, předseda oddílu cykloturistiky TJ Favorit Brno. Na kole projel takřka celou Evropu, převážně vysokohorské oblasti – Alpy, Pyreneje, Sierra Nevadu, Karpaty…
Před devíti lety zorganizoval s pěti dalšími kamarády velmi zajímavou cyklovýpravu do srdce Kordiller pod názvem Titicaca ’98, která proslula především tím, že účastníci čelili řadě problémů, jako například zbloudění v pustých oblastech náhorní plošiny či konfliktu uvnitř týmu. Je autorem úspěšné knížky Přes Andy za sluncem Inků, barvitě popisující nejen náročný přejezd Kordiller, ale i zákulisí výpravy.
Martin Vejmělka Mezi cyklocestovatelskou veřejností možná nepříliš známá, o to více zajímavá osobnost. Od roku 1990 systematicky zdolával v Alpách všechny průsmyky nad 2000 m n.m., poté i v ostatních evropských pohořích, některé i opakovaně, v převážné většině s plnou zátěží. Celkem má na svém kontě úctyhodných 178 (!) průsmyků nad 2000 m.
Účastník expedice Titicaca ’98, spoluautor knížky Přes Andy za sluncem Inků. Není bez zajímavosti, že pokoření nejvyšší silnice na světě bral jako vyvrcholení jeho vysokohorské cyklokariéry.