Hlavní partner:

Ortlieb-ikona


Partneři:

 

Tomáš Rusek - Tibetem ze Lhasy přes Everest Base Camp do NepálRoman Šinkovský už na Cyklocestování povídal o tom, jak se pokusil proniknout z Číny do Tibetu na kole. My jsme zvolili jednodušší postup a do Lhasy jsme z Pekingu doletěli – ale bez problémů to také nešlo… .

Ve Lhase zaznamenáme zbytky Dalajlámovy přítomnosti v Potale i Norbulingce, setkáme se s prostrujícími buddhistickými poutníky u nejposvátnějšího tibetského chrámu Džókhang i s prodejci zázraku jarca gunbu. Cestou na kole po Friendship Highway se vykoupeme v Brahmaputře, navštívíme posvátná tyrkysová jezera, nejvyšší tibetskou stúpu Kumbum v Gjance, sídlo pančenlámů Tašilhunpo v Žikace a malé kláštery bez turistů, kde se díky vstřícným mnichům přiblížíme buddhismu nejvíce. Pokusíme se proniknout i do duše kočovníků při pití slaného máslového čaje, vyšplháme se do několika pětitisícových sedel s výhledy na hlavní Himalájský hřeben, popereme se s horskou nemocí a přes nejvýše položený klášter na světě Rongbuk a meditační jeskyni Padmasambhavy dorazíme až do základního tábora pod severní stěnu Everestu, kde strávíme krušnou noc. Přes málo používané sedlo Lamna La, kde nepohrdneme pomocí místních kočovníků, se vrátíme zpět na hlavní trasu Friendship Highway do Tingri, kde zažijeme zemětřesení. Na cestě lemované polorozpadlými pevnostmi si procítíme malou vesničku Menpo. Zdoláme další pětitisícová sedla, vychutnáme si všudypřítomné vodopády v Bráně do pekla a dramatickou změnu klimatu při nejdelším (a nejnamáhavějším!) sjezdu na světě přes tibetsko-nepálskou hranici až do subtropického Barhabise.

Pokud zbude čas, zmíníme aktuální situaci Tibeťanů „doma“ i v exilu a možnosti cykloputování okolo posvátné hory Kailáš.
Festival Cyklocestování:
Hradec Králové 2012
Frýdek-Místek 2012

 
zpět nahoru domů tisk


Facebook Cyklocestování

Připojte se ke skupině Cyklocestování na facebooku.
Naše skupina má již více než 12 100 příznivců.

Kalendář promítání 
Renáty a Martina


Newsletter

Chcete-li dostávat na Váš email zajímavé novinky, informace a tipy o akcích.

Váš e-mail:

Cyklocestovatelská seznamka

Hledáte nějakou parťačku nebo parťáka na cyklocesty?

Plánujete zajímavou cyklocestu a nechcete ji absolvovat sami? 

Od toho je tady naše cyklocestovatelská seznamka.


Doporučujeme


Reklama

Zde může být Vaše reklama. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na našem telefonu 604 618 400

 

 
Všechna práva vyhrazena / © 2007-2018 Martin Stiller / realizace nextWEB / admin