Témata besed


Rakouské cyklostezky – Enns a YbbsRakouské cyklostezky patří k těm nejlepším na světě. Některé jsou hodně známé, některé méně. A tato beseda vám ukáže od každého jednu – tedy vyhlášenou Ennskou cyklostezku a zapadlou, přesto moc hezkou cyklotrasu údolím řeky Ybbs. A to vše v partě čtyřech dospělých a třech dětí. Na inspirativní cyklopromítačku vás zvou rodiny Stillerova a Vackova.

Do Bosny na kole na zmrzlinuTohle krátké, byť inspirativní povídání, jak to dopadne, když celkem spontánně a bez velkého plánování máte chuť na balkánskou zmrzlinu, cíl pevně stanovený manželkou na pláži na ostrově Krk, k tomu málo času, fajn parťáka nebojícího se ničeho a kolo na kterém se chcete projet, neb přece k moři nepojedete autem, že jo?!

KoronaOMÁN a KoronaMALLORCA po svýchCovid-Necovid ... i v této době lze cestovat, i když samozřejmě omezeně a za stížených podmínek. Vydejme se tedy s nádechem covidu krátce nakouknout do pestré Mallorky a tajemného Ománu

Rwanda a Uganda cyklocestovatelskySlovo dalo slovo a čtyřčlenná cyklocestovatelská partička ve složení Martin Stiller, Petr Čermák, Olda Žurek a Radoslav Zlý vyrazili v sedlech plně naložených kol do nitra černého kontinentu. Cykloputování po Rwandě a Ugandě nebylo o hltání kilometrů ani počtu nastoupených metrů…bylo to toulání se od vesničky k vesničce po vedlejších silničkách s cílem poznat tyto horské země a jejich domorodé obyvatele. O tom, jak je hlavně Rwanda pestrá, čistá, uspořádaná a plná usměvavých obyvatel, o tom a všem dalším se dozvíte prostřednictvím spousty zajímavých záběrů, videí a poutavého vyprávění.

Se štěnětem a třemi dětmi kolem Korutanských jezerSlyšeli jste někdy o Korutanských jezerech? Ani my do té doby skoro ne… a už vůbec ne o značené cyklotrase kolem nich. A jaká to byla paráda. Nádherná příroda, modrá i zelená jezera a jezírka a pravidelné koupačky v nich, skalní štíty, zelené louky… a to vše premiérově se štěnětem v cyklovozíku a v partě čtyřech dospělých a třech dětí.

Dunajská brusle-cyklo-stezka pro každéhoRodinka Stillerových s kamarádem Oldou vyrazili tentokráte na vyhlášenou cyklostezku podél Dunaje. Ovšem…nejen na kolech, ale i na bruslích. Jak malá Stellka šlapala prvně úplně celou cyklocestu bez podpory, jak Renča frčela na bruslích, jak Martin milující hory a kopce přežil nekonečné rovinky a jak Olda, v pozici „šerpy“ s nákladním vozíkem, to vše zvládal, tak to se dozvíte v tomto povídání, které vám zároveň přiblíží tuto vyhlášenou cyklostezku, která je opravdu pro každého!

Pestrobarevná SRÍ LANKA na kolechStellka, Renča a Martin vyrazili jak jinak, než zase na kolech. Ale tentokráte premiérově do Asie. Netušili ale, kam jedou, nevěděli, co vše je čeká, přesto neváhali a na rodinnou cyklocestu vstříc dalším dobrodružstvím se vydali. Že bylo jejich cyklocestování po pestrém ostrově plné parádních zážitků, příjemných setkání s místními domorodci, ale také že se setkali tváří v tvář s místní faunou, jako třeba buvoly, želvami, slony či hady, tak o tom všem vám povypráví ve svém promítání.

TASMÁNIE – s baťůžkem po stopách čerta„Kam se letos vydáme“, zněla často kladená otázka u nás doma. Volno jsme měli v únoru, cyklocesta v plánu ten rok nebyla, a tak jsme bádali nad mapou a skončili spontánně u Tasmánie. A bylo rozhodnuto – vydat se nejen po stopách tasmánského čerta, ale hlavně po vlastních cyklostopách z návštěvy Tasmánie v roce 2008. A tak jsme se jako rodinka s pětiletou dcerkou Stellkou vydali autem po národních parcích a přírodních zajímavostech Tasmánie. A bylo to senzační…logistika autem do zapadlých koutů ostrova nám umožnila úplně jiný a mnohem více baťůžkářský pohled na tento přírodní ráj, divočinu a místní flóru a faunu. Celý měsíc jsme kempovali volně v přírodě, turistikovali, pozorovali divoká zvířata, prostě paráda. A tohle vše bychom vám rádi našim promítáním představili a na vaši cestu do Tasmánie vás inspirovali.

Solnou Komorou na kole
Asi každý, kdo se zajímal, kam vyrazit do Rakouska, dostal nejednou tip na Salzkammergut, tedy Solnou Komoru. A i když jsme tam již párkrát byli, na cyklocestě po cyklostezce ještě ne. A tak jsme vyrazili plni očekávání a byla to paráda. Nádherné hory, atraktivní cyklotrasa naprosto bez provozu, ideální pro důchodce i rodiny s dětmi, průzračně čistá jezera svádějící k mnohonásobnému koupání každý den atd. To vše je SolnoKomorská cyklostezka… . Nevěříte? Tak se přijďte inspirovat na Váš další výlet.

Alpe Adria – po legendární cyklostezce skrz AlpyŽe je to legendární cyklostezka, ví asi každý cykloturista. Jenže neví to dva mladí kluci, kteří nikdy na kole nejezdili a jejich život teenagerů se točil doposavad jen kolem počítače a mobilů. A tak jsme si řekli, že je vezmeme s sebou "do světa" a ukážeme jim trošku z našeho "života" cyklocestovatelů, který nás už roky naplňuje. Jak probíhaly přípravy, když chcete vzít s sebou dva "neználky", kterým ještě nebylo ani patnáct, jak tuto výzvu přijali a jak to pak celé probíhalo v reálu, tak o tom vám povyprávíme prostřednictvím spousty fotek po unikátní cyklostezce vedoucí z rakouského Salzburgu až k italskému moři do Grado, která patří k těm nej-nej v Evropě.

AMERIKOU na rodinné cyklocestěCyklorodinka - Martin, Renča a čtyřletá Stellka vyrazili na dvouměsíční cykloputování přírodními parky státu Washington se startem a cílem v kanadském Vancouveru. Naši cyklocestovatelé měli štěstí na pohádkové počasí, potkali spoustu příjemných lidí, viděli ohromné množství přírodních zajímavostí a náramně si tak rodinné dobrodružství užívali. Nešlo o to hltat kilometry…procházkovali se po přírodě, koupali v řekách a jezerech, ťapkali po plážích a brouzdali se v oceánu, hráli si na dětských hřištích, na loukách, v lesích i pouštích…

Nádherné to bylo dobrodružství, kdy krásné chvíle střídaly náročnější úseky, ale to vše k tomu patří a na vše se bude dobře vzpomínat. Závěrem pozvánky na besedu je Martinův citát: „Díky severozápadní Ameriko, byla jsi nám super trasou a rádi se sem zase vrátíme..hlavně za několika skvělými lidmi a rodinami, které jsme na cestě potkali.“

S mimčem v cyklovozíku napříč Francií až k AtlantikuPovídání o dalším společném putování cyklorodinky Stillerových, kteří se vydali v létě 2014 s téměř dvouletou Stellinkou v cyklovozíku napříč celou Francií z východu na západ až k Atlantiku. Toto povídání není o žádné extrémní expedici, hltání kilometrů ani žádných rekordech. Ba právě naopak. Martin s Renčou se Vás pokusí inspirovat a motivovat k cyklovýletům s dětmi a osvětlit mnohým, že často v mysli nepřekonatelné věci lze i s mimčem podnikat.

Těšte se tedy na spousty postřehů, zkušeností rad a tipů, které přinesla sama cyklocesta a touha zkusit si to a vyrazit s mimčem takovým způsobem, který většině připadá nereálný a přitom je tak „jednoduchý“.

S mimčem ve vozíku Innskou cyklostezkouPovídání o prvním společném cykloputování cyklorodinky Stillerových, kteří se vydali ani ne s roční Stellinkou v cyklovozíku podél Innu od jeho pramene na švýcarském průsmyku Maloja Pass až k ústí v bavorském Passau. Toto povídání není o žádné velké expedici, hltání kilometrů ani žádných rekordech. Ba právě naopak. Martin s Renčou se Vás pokusí inspirovat a motivovat k cyklovýletům s dětmi a osvětlit mnohým, že často v mysli nepřekonatelné věci lze i s mimčem podnikat. Těšte se tedy na spousty postřehů, zkušeností rad a tipů, které přinesla sama cyklocesta a touha zkusit si to a vyrazit s mimčem takovým způsobem, který většině připadá nereálný a přitom je tak „jednoduchý“.


Alternativní cykloléto 1 – na tříkolce nejen na GrossglocknerV rámci tohoto prvního dílu o alternativním cyklocestování se s Martinem podíváme na svět trošku z jiného cyklopohledu, než na který je většina z nás zvyklá. Osedláme prototyp skládací odpružené tříkolky Azub a vydáme se po cestách i necestách českou domovinou a jako vrchol testovací jízdy vyšplháme až do nebeských výšin legendární Grossglocknerské vysokohorské silnice. Těšit se můžete tedy nejen na krásné snímky, ale také na spoustu zajímavých postřehů a srovnávání oproti jízdě na normálním kole.

Alternativní cykloléto 2 – Evropou na handbiku a na skládačceDruhý díl povídání o létu stráveném na „nenormálních“, tedy alternativních kolech. Na skládačce probrázdíme kde se dá, zdoláme švýcarské průsmyky Simplon a Grimsel, proženeme se po chorvatském pobřeží i Julskými Alpami. Rozhodně nejnáročnější a nejzajímavější bude testovací jízda na rukama poháněném handbiku, který těsně předtím objel celou ČR. Tuto nevšední srovnávací projekci představující netradiční kola si rozhodně nenechte ujít.

AMERIKOU na kole 2 - přírodou USADruhý díl poutavého vyprávění Renči a Martina Stillerových z půlročního a přesně 7000 kilometrů dlouhého cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. V této části pošlapeme drsnými pouštěmi amerického jihozápadu, navštívíme nádherné skalní oblasti Utahu, zdoláme legendární Údolí smrti a vyšlápneme vzhůru do nebeských Yosemite. Nebude chybět spousta dobrodružných zážitků, příjemných setkání s místními obyvateli a každodenních kontaktů s přírodou. Přijďte se ponořit v sedle kola a s větrem v zádech do americké divočiny.

AMERIKOU na kole 1 - KUBA a pak dále Cyklocestovatelé Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. Jaká byla Kuba ještě za Fidela a vlastně už skoro bez Fidela, to se dozvíte prostřednictvím jejich poutavého vyprávění plného dobrodružných zážitků. Na závěr krátce nakouknete pod pokličku, jak jejich cesta dále pokračovala do Mexika a na úžasný scénický jihozápad USA.

Dobrosrdečný PÁKISTÁN - Nevěříte? Přijďte!S Martinem vyrazíme tentokráte do pákistánských velehor Karakorám a Himálaj. Projedeme se po legendární silnici Karakoram Highway, kde zažijeme nebezpečné sesuvy půdy a mnohdy se budeme modlit, abychom dojeli do cíle. Během treků v severním Pákistánu v oblasti Hushe, Hunza, Nanga Parbat, Masherbrum a Rakaposhi navštívíme mnoho měst a vesniček a společně zjistíme, jak dobrosrdečný, přátelský a pohostinný je pákistánský národ. Zavítejte s námi do této krásné a vzdálené horské krajiny a přesvědčte se, že opravdu není čeho se bát!

SARDINIE - ze svatby na svatební cyklocestuMartin a Renča se rozhodli odstartovat na největší možnou životní expedici a to na cestu společným životem. Aby zpečetili svůj osud, zajezdili si ve svatební den na dvoukole a téměř ihned ze svatby vyrazili na svatební cestu….vlastně cyklocestu! Cílem se jim stala středomořská Sardinie. Sice už byl říjen, na koupání to moc nebylo, ale o to příjemněji se šlapalo po pobřeží, v horách i ve vnitrozemí. Sardinské kopce jim daly hodně zabrat, ale divoká okolní příroda, krásné korkové duby a eukalypty, svěží mořský vzduch atd. dodávaly jejich putování nezapomenutelnou atmosféru. Přijďte se tedy podívat, jak lze cyklisticky vstoupit do manželství a že aktivní svatební cesta může být nezapomenutelným zážitkem. Více informací

Napříč AUSTRÁLIÍ na koleCyklocestovatelé Martin a Renáta vyrazili tentokráte do Austrálie, aby ji projeli ze západu na východ a zdolali tak legendární polopoušť Nullarbor Plain. Během téměř 5 měsíců a 9320 km v sedle kola poznali australskou faunu a flóru, pohostinnost místních obyvatel, rozmary počasí a zažili také plno nevšedních zážitků. Jejich vyprávění je doplněno spoustou nádherných záběrů z australské i tasmánské divočiny. Uvidíte klokany, koaly, wombaty, emu, ale také na pověstné silniční vlaky, nekonečné pustiny, pohádkové pláže nebo slavná města jako Sydney, Melbourne a další. Nenechte si tuto projekci ujít.

KEŇA - africké dobrodružstvíSkrz objektiv a poutavé vyprávění se podíváme do Keni. Navštívíme proslulá safari Massai Mara či pod Kilimanžárem ležící Amboseli. Nebude nouze o snímky zeber, žiraf, slonů, nosorožců, hyen a lvů. Hlavním cílem cesty byla ovšem druhá nejvyšší hora Afriky - Mount Kenya 5199 m.

KORSIKA ze sedla kolaDalší promítání Martina a Renáty vás zavede do ráje horské cyklistiky, tedy na ostrovní Korsiku. Cílem cykloputování bylo hlavně korsické vnitrozemí plné nádherné přírody, dlouhých horských stoupání a výhledů na fantastické horské scenérie a přitom na minimálně frekventovaných silničkách, kde mnohé hodiny nepotkáte nikoho.

Na kole napříč Evropou z Broumova až do AfrikyDvouměsíční cykloexpedice mladých cyklocestovatelů Martina Stillera a Lenky Jaré, kteří se seznámili přes cykloinzerát a následně našlapali 5750 km v 10 státech. Celá cesta jim trvala více než 2 měsíce a zažili na ni plno dobrodružných zážitků, o které by se vámi rádi podělili.

LITVA - na kole do neznámaTato projekce pojednává o cykloputování Martina Stillera a Renáty Lorišové v zemi, o které téměř nikdo nic neví a o které se nemluví. Řeč je o Litvě. Proč tentokráte zavítali do rovin, co je k tomu vedlo, co je tím směrem táhlo, to vše se dozvíte během jejich zajímavého vyprávění o "neznámé zemi" jménem Litva.

GHANA - černá perla Guinejského zálivuDiabeseda Martina Stillera převážně o životě obyčejných lidí v této západoafrické zemi. Díky krásným obrázkům a poutavému vyprávění zamíříme do všech oblastí - pralesů, savan i pohoří. Navštívíme největší umělou vodní nádrž světa Akosombo, zavítáme za slony do národního parku Mole a prohlédneme si i pevnosti na pobřeží Guinejského zálivu. Doplněno spoustou diapozitivů a domorodou hudbou.

Alpský EXTRÉM - na kole do 3050 mCestopisná diabeseda Martina Stillera z cyklocesty, při které se zdařilo vyjet na plně naložených kolech až do nadmořské výšky 3050 m. Záběry cyklistů s lyžaři na ledovci nadchnou určitě každého. Dále uvidíte záběry z horských průsmyků Passo dello Stelvio (2758 m), Timmelsjoch (2509 m), Umbrailpass (2503 m) atd. Beseda je doplněna užitečnými radami pro cykloturisty.

ISLAND - země ohně a leduZasvěcené vyprávění a úžasné záběry vás provedou pozoruhodnou ostrovní zemičkou plnou sopek, ledovců, vodopádů, gejzírů a jiných přírodních pozoruhodností, které nikde jinde na světě pohromadě nenajdete. Závěrem krátké diashow – výběr nejpoutavějších snímků doprovázených mystickou hudbou. 

NORSKO - země fjordůPromítání o úžasné zemi nabízející cestovatelům nespočet nevšedních zážitků. Navštívíme nejzajímavější místa středního a jižního Norska - pohoří Rondane, Jotunheimen či největší náhorní planinu v Evropě – Hardangerviddu. Chybět nebudou snímky z výstupu na nejvyšší horu Skandinávie a další zajímavosti Norska.

Na kole do nebe aneb hurá na alpské průsmykyVydejme se zdolávat alpská silniční sedla. Při této 1300 km dlouhé cykloexpedici bylo zdoláno 15 průsmyků, z toho 10 vyšších než 2000 m. Např. Passo di Rombo (2509 m), Hochtor (2505 m) a též cyklistům známá Edelweisspitze (2571 m) ležící na slavné horské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse.

Pyrenejemi na koleNa plně naložených kolech se tentokráte vydáme s Martinem a Renátou skrz francouzské i španělské Pyreneje a na okamžik zavítáme také do Andorry. Zdoláme horský průsmyk Col de la Bonaigua (2072 m) a hlavně budeme obdivovat krásnou, turismem stále ještě nedotčenou pyrenejskou přírodu.
 
zpět nahoru domů tisk


Facebook Cyklocestování

Připojte se ke skupině Cyklocestování na facebooku.
Naše skupina má již více než 11 200 příznivců.

Kalendář promítání 
Renáty a Martina


Newsletter

Chcete-li dostávat na Váš email zajímavé novinky, informace a tipy o akcích.

Váš e-mail:

Cyklocestovatelská seznamka

Hledáte nějakou parťačku nebo parťáka na cyklocesty?

Plánujete zajímavou cyklocestu a nechcete ji absolvovat sami? 

Od toho je tady naše cyklocestovatelská seznamka.


Doporučujeme


Reklama

Zde může být Vaše reklama. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na našem telefonu 604 618 400

 

 
Všechna práva vyhrazena / © 2007-2018 Martin Stiller / realizace nextWEB / admin