Témata besed


KoronaOMÁN a KoronaMALLORCA po svýchCovid-Necovid ... i v této době lze cestovat, i když samozřejmě omezeně a za stížených podmínek. Vydejme se tedy s nádechem covidu krátce nakouknout do pestré Mallorky a tajemného Ománu

Rwanda a Uganda cyklocestovatelskySlovo dalo slovo a čtyřčlenná cyklocestovatelská partička ve složení Martin Stiller, Petr Čermák, Olda Žurek a Radoslav Zlý vyrazili v sedlech plně naložených kol do nitra černého kontinentu. Cykloputování po Rwandě a Ugandě nebylo o hltání kilometrů ani počtu nastoupených metrů…bylo to toulání se od vesničky k vesničce po vedlejších silničkách s cílem poznat tyto horské země a jejich domorodé obyvatele. O tom, jak je hlavně Rwanda pestrá, čistá, uspořádaná a plná usměvavých obyvatel, o tom a všem dalším se dozvíte prostřednictvím spousty zajímavých záběrů, videí a poutavého vyprávění.

Se štěnětem a třemi dětmi kolem Korutanských jezerSlyšeli jste někdy o Korutanských jezerech? Ani my do té doby skoro ne… a už vůbec ne o značené cyklotrase kolem nich. A jaká to byla paráda. Nádherná příroda, modrá i zelená jezera a jezírka a pravidelné koupačky v nich, skalní štíty, zelené louky… a to vše premiérově se štěnětem v cyklovozíku a v partě čtyřech dospělých a třech dětí.

Dunajská brusle-cyklo-stezka pro každéhoRodinka Stillerových s kamarádem Oldou vyrazili tentokráte na vyhlášenou cyklostezku podél Dunaje. Ovšem…nejen na kolech, ale i na bruslích. Jak malá Stellka šlapala prvně úplně celou cyklocestu bez podpory, jak Renča frčela na bruslích, jak Martin milující hory a kopce přežil nekonečné rovinky a jak Olda, v pozici „šerpy“ s nákladním vozíkem, to vše zvládal, tak to se dozvíte v tomto povídání, které vám zároveň přiblíží tuto vyhlášenou cyklostezku, která je opravdu pro každého!

Pestrobarevná SRÍ LANKA na kolechStellka, Renča a Martin vyrazili jak jinak, než zase na kolech. Ale tentokráte premiérově do Asie. Netušili ale, kam jedou, nevěděli, co vše je čeká, přesto neváhali a na rodinnou cyklocestu vstříc dalším dobrodružstvím se vydali. Že bylo jejich cyklocestování po pestrém ostrově plné parádních zážitků, příjemných setkání s místními domorodci, ale také že se setkali tváří v tvář s místní faunou, jako třeba buvoly, želvami, slony či hady, tak o tom všem vám povypráví ve svém promítání.

TASMÁNIE – s baťůžkem po stopách čerta„Kam se letos vydáme“, zněla často kladená otázka u nás doma. Volno jsme měli v únoru, cyklocesta v plánu ten rok nebyla, a tak jsme bádali nad mapou a skončili spontánně u Tasmánie. A bylo rozhodnuto – vydat se nejen po stopách tasmánského čerta, ale hlavně po vlastních cyklostopách z návštěvy Tasmánie v roce 2008. A tak jsme se jako rodinka s pětiletou dcerkou Stellkou vydali autem po národních parcích a přírodních zajímavostech Tasmánie. A bylo to senzační…logistika autem do zapadlých koutů ostrova nám umožnila úplně jiný a mnohem více baťůžkářský pohled na tento přírodní ráj, divočinu a místní flóru a faunu. Celý měsíc jsme kempovali volně v přírodě, turistikovali, pozorovali divoká zvířata, prostě paráda. A tohle vše bychom vám rádi našim promítáním představili a na vaši cestu do Tasmánie vás inspirovali.

Solnou Komorou na kole
Asi každý, kdo se zajímal, kam vyrazit do Rakouska, dostal nejednou tip na Salzkammergut, tedy Solnou Komoru. A i když jsme tam již párkrát byli, na cyklocestě po cyklostezce ještě ne. A tak jsme vyrazili plni očekávání a byla to paráda. Nádherné hory, atraktivní cyklotrasa naprosto bez provozu, ideální pro důchodce i rodiny s dětmi, průzračně čistá jezera svádějící k mnohonásobnému koupání každý den atd. To vše je SolnoKomorská cyklostezka… . Nevěříte? Tak se přijďte inspirovat na Váš další výlet.

Alpe Adria – po legendární cyklostezce skrz AlpyŽe je to legendární cyklostezka, ví asi každý cykloturista. Jenže neví to dva mladí kluci, kteří nikdy na kole nejezdili a jejich život teenagerů se točil doposavad jen kolem počítače a mobilů. A tak jsme si řekli, že je vezmeme s sebou "do světa" a ukážeme jim trošku z našeho "života" cyklocestovatelů, který nás už roky naplňuje. Jak probíhaly přípravy, když chcete vzít s sebou dva "neználky", kterým ještě nebylo ani patnáct, jak tuto výzvu přijali a jak to pak celé probíhalo v reálu, tak o tom vám povyprávíme prostřednictvím spousty fotek po unikátní cyklostezce vedoucí z rakouského Salzburgu až k italskému moři do Grado, která patří k těm nej-nej v Evropě.

AMERIKOU na rodinné cyklocestěCyklorodinka - Martin, Renča a čtyřletá Stellka vyrazili na dvouměsíční cykloputování přírodními parky státu Washington se startem a cílem v kanadském Vancouveru. Naši cyklocestovatelé měli štěstí na pohádkové počasí, potkali spoustu příjemných lidí, viděli ohromné množství přírodních zajímavostí a náramně si tak rodinné dobrodružství užívali. Nešlo o to hltat kilometry…procházkovali se po přírodě, koupali v řekách a jezerech, ťapkali po plážích a brouzdali se v oceánu, hráli si na dětských hřištích, na loukách, v lesích i pouštích…

Nádherné to bylo dobrodružství, kdy krásné chvíle střídaly náročnější úseky, ale to vše k tomu patří a na vše se bude dobře vzpomínat. Závěrem pozvánky na besedu je Martinův citát: „Díky severozápadní Ameriko, byla jsi nám super trasou a rádi se sem zase vrátíme..hlavně za několika skvělými lidmi a rodinami, které jsme na cestě potkali.“

S mimčem v cyklovozíku napříč Francií až k AtlantikuPovídání o dalším společném putování cyklorodinky Stillerových, kteří se vydali v létě 2014 s téměř dvouletou Stellinkou v cyklovozíku napříč celou Francií z východu na západ až k Atlantiku. Toto povídání není o žádné extrémní expedici, hltání kilometrů ani žádných rekordech. Ba právě naopak. Martin s Renčou se Vás pokusí inspirovat a motivovat k cyklovýletům s dětmi a osvětlit mnohým, že často v mysli nepřekonatelné věci lze i s mimčem podnikat.

Těšte se tedy na spousty postřehů, zkušeností rad a tipů, které přinesla sama cyklocesta a touha zkusit si to a vyrazit s mimčem takovým způsobem, který většině připadá nereálný a přitom je tak „jednoduchý“.

S mimčem ve vozíku Innskou cyklostezkouPovídání o prvním společném cykloputování cyklorodinky Stillerových, kteří se vydali ani ne s roční Stellinkou v cyklovozíku podél Innu od jeho pramene na švýcarském průsmyku Maloja Pass až k ústí v bavorském Passau. Toto povídání není o žádné velké expedici, hltání kilometrů ani žádných rekordech. Ba právě naopak. Martin s Renčou se Vás pokusí inspirovat a motivovat k cyklovýletům s dětmi a osvětlit mnohým, že často v mysli nepřekonatelné věci lze i s mimčem podnikat. Těšte se tedy na spousty postřehů, zkušeností rad a tipů, které přinesla sama cyklocesta a touha zkusit si to a vyrazit s mimčem takovým způsobem, který většině připadá nereálný a přitom je tak „jednoduchý“.


Alternativní cykloléto 1 – na tříkolce nejen na GrossglocknerV rámci tohoto prvního dílu o alternativním cyklocestování se s Martinem podíváme na svět trošku z jiného cyklopohledu, než na který je většina z nás zvyklá. Osedláme prototyp skládací odpružené tříkolky Azub a vydáme se po cestách i necestách českou domovinou a jako vrchol testovací jízdy vyšplháme až do nebeských výšin legendární Grossglocknerské vysokohorské silnice. Těšit se můžete tedy nejen na krásné snímky, ale také na spoustu zajímavých postřehů a srovnávání oproti jízdě na normálním kole.

Alternativní cykloléto 2 – Evropou na handbiku a na skládačceDruhý díl povídání o létu stráveném na „nenormálních“, tedy alternativních kolech. Na skládačce probrázdíme kde se dá, zdoláme švýcarské průsmyky Simplon a Grimsel, proženeme se po chorvatském pobřeží i Julskými Alpami. Rozhodně nejnáročnější a nejzajímavější bude testovací jízda na rukama poháněném handbiku, který těsně předtím objel celou ČR. Tuto nevšední srovnávací projekci představující netradiční kola si rozhodně nenechte ujít.

AMERIKOU na kole 2 - přírodou USADruhý díl poutavého vyprávění Renči a Martina Stillerových z půlročního a přesně 7000 kilometrů dlouhého cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. V této části pošlapeme drsnými pouštěmi amerického jihozápadu, navštívíme nádherné skalní oblasti Utahu, zdoláme legendární Údolí smrti a vyšlápneme vzhůru do nebeských Yosemite. Nebude chybět spousta dobrodružných zážitků, příjemných setkání s místními obyvateli a každodenních kontaktů s přírodou. Přijďte se ponořit v sedle kola a s větrem v zádech do americké divočiny.

AMERIKOU na kole 1 - KUBA a pak dále Cyklocestovatelé Renča a Martin Stillerovi vyrazili na půlroční a přesně 7000 km dlouhé cykloputování po americkém kontinentě, jehož hlavním cílem bylo proniknout mezi lidi, poznat kulturu, přírodu a krásy v daných krajinách. Na svém cykloputování Renča s Martinem nikam nespěchali, kilometry nehltali a dostatečně si tak vše vychutnávali. Jaká byla Kuba ještě za Fidela a vlastně už skoro bez Fidela, to se dozvíte prostřednictvím jejich poutavého vyprávění plného dobrodružných zážitků. Na závěr krátce nakouknete pod pokličku, jak jejich cesta dále pokračovala do Mexika a na úžasný scénický jihozápad USA.

Dobrosrdečný PÁKISTÁN - Nevěříte? Přijďte!S Martinem vyrazíme tentokráte do pákistánských velehor Karakorám a Himálaj. Projedeme se po legendární silnici Karakoram Highway, kde zažijeme nebezpečné sesuvy půdy a mnohdy se budeme modlit, abychom dojeli do cíle. Během treků v severním Pákistánu v oblasti Hushe, Hunza, Nanga Parbat, Masherbrum a Rakaposhi navštívíme mnoho měst a vesniček a společně zjistíme, jak dobrosrdečný, přátelský a pohostinný je pákistánský národ. Zavítejte s námi do této krásné a vzdálené horské krajiny a přesvědčte se, že opravdu není čeho se bát!

SARDINIE - ze svatby na svatební cyklocestuMartin a Renča se rozhodli odstartovat na největší možnou životní expedici a to na cestu společným životem. Aby zpečetili svůj osud, zajezdili si ve svatební den na dvoukole a téměř ihned ze svatby vyrazili na svatební cestu….vlastně cyklocestu! Cílem se jim stala středomořská Sardinie. Sice už byl říjen, na koupání to moc nebylo, ale o to příjemněji se šlapalo po pobřeží, v horách i ve vnitrozemí. Sardinské kopce jim daly hodně zabrat, ale divoká okolní příroda, krásné korkové duby a eukalypty, svěží mořský vzduch atd. dodávaly jejich putování nezapomenutelnou atmosféru. Přijďte se tedy podívat, jak lze cyklisticky vstoupit do manželství a že aktivní svatební cesta může být nezapomenutelným zážitkem. Více informací

Napříč AUSTRÁLIÍ na koleCyklocestovatelé Martin a Renáta vyrazili tentokráte do Austrálie, aby ji projeli ze západu na východ a zdolali tak legendární polopoušť Nullarbor Plain. Během téměř 5 měsíců a 9320 km v sedle kola poznali australskou faunu a flóru, pohostinnost místních obyvatel, rozmary počasí a zažili také plno nevšedních zážitků. Jejich vyprávění je doplněno spoustou nádherných záběrů z australské i tasmánské divočiny. Uvidíte klokany, koaly, wombaty, emu, ale také na pověstné silniční vlaky, nekonečné pustiny, pohádkové pláže nebo slavná města jako Sydney, Melbourne a další. Nenechte si tuto projekci ujít.

KEŇA - africké dobrodružstvíSkrz objektiv a poutavé vyprávění se podíváme do Keni. Navštívíme proslulá safari Massai Mara či pod Kilimanžárem ležící Amboseli. Nebude nouze o snímky zeber, žiraf, slonů, nosorožců, hyen a lvů. Hlavním cílem cesty byla ovšem druhá nejvyšší hora Afriky - Mount Kenya 5199 m.

KORSIKA ze sedla kolaDalší promítání Martina a Renáty vás zavede do ráje horské cyklistiky, tedy na ostrovní Korsiku. Cílem cykloputování bylo hlavně korsické vnitrozemí plné nádherné přírody, dlouhých horských stoupání a výhledů na fantastické horské scenérie a přitom na minimálně frekventovaných silničkách, kde mnohé hodiny nepotkáte nikoho.

Na kole napříč Evropou z Broumova až do AfrikyDvouměsíční cykloexpedice mladých cyklocestovatelů Martina Stillera a Lenky Jaré, kteří se seznámili přes cykloinzerát a následně našlapali 5750 km v 10 státech. Celá cesta jim trvala více než 2 měsíce a zažili na ni plno dobrodružných zážitků, o které by se vámi rádi podělili.

LITVA - na kole do neznámaTato projekce pojednává o cykloputování Martina Stillera a Renáty Lorišové v zemi, o které téměř nikdo nic neví a o které se nemluví. Řeč je o Litvě. Proč tentokráte zavítali do rovin, co je k tomu vedlo, co je tím směrem táhlo, to vše se dozvíte během jejich zajímavého vyprávění o "neznámé zemi" jménem Litva.

GHANA - černá perla Guinejského zálivuDiabeseda Martina Stillera převážně o životě obyčejných lidí v této západoafrické zemi. Díky krásným obrázkům a poutavému vyprávění zamíříme do všech oblastí - pralesů, savan i pohoří. Navštívíme největší umělou vodní nádrž světa Akosombo, zavítáme za slony do národního parku Mole a prohlédneme si i pevnosti na pobřeží Guinejského zálivu. Doplněno spoustou diapozitivů a domorodou hudbou.

Alpský EXTRÉM - na kole do 3050 mCestopisná diabeseda Martina Stillera z cyklocesty, při které se zdařilo vyjet na plně naložených kolech až do nadmořské výšky 3050 m. Záběry cyklistů s lyžaři na ledovci nadchnou určitě každého. Dále uvidíte záběry z horských průsmyků Passo dello Stelvio (2758 m), Timmelsjoch (2509 m), Umbrailpass (2503 m) atd. Beseda je doplněna užitečnými radami pro cykloturisty.

ISLAND - země ohně a leduZasvěcené vyprávění a úžasné záběry vás provedou pozoruhodnou ostrovní zemičkou plnou sopek, ledovců, vodopádů, gejzírů a jiných přírodních pozoruhodností, které nikde jinde na světě pohromadě nenajdete. Závěrem krátké diashow – výběr nejpoutavějších snímků doprovázených mystickou hudbou. 

NORSKO - země fjordůPromítání o úžasné zemi nabízející cestovatelům nespočet nevšedních zážitků. Navštívíme nejzajímavější místa středního a jižního Norska - pohoří Rondane, Jotunheimen či největší náhorní planinu v Evropě – Hardangerviddu. Chybět nebudou snímky z výstupu na nejvyšší horu Skandinávie a další zajímavosti Norska.

Na kole do nebe aneb hurá na alpské průsmykyVydejme se zdolávat alpská silniční sedla. Při této 1300 km dlouhé cykloexpedici bylo zdoláno 15 průsmyků, z toho 10 vyšších než 2000 m. Např. Passo di Rombo (2509 m), Hochtor (2505 m) a též cyklistům známá Edelweisspitze (2571 m) ležící na slavné horské silnici Grossglockner Hochalpenstrasse.

Pyrenejemi na koleNa plně naložených kolech se tentokráte vydáme s Martinem a Renátou skrz francouzské i španělské Pyreneje a na okamžik zavítáme také do Andorry. Zdoláme horský průsmyk Col de la Bonaigua (2072 m) a hlavně budeme obdivovat krásnou, turismem stále ještě nedotčenou pyrenejskou přírodu.
 
zpět nahoru domů tisk


Doporučujeme


Reklama

Zde může být Vaše reklama. V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat na telefonu 604 618 400

 

 
Všechna práva vyhrazena / © 2007-2018 Martin Stiller / realizace nextWEB / admin